Hitelesítő adatok (credentials) kezelése parancssorból
Egy munkám során felmerült, hogy hogyan tudom a felhasználók jogosultság kezelését egyszerűbben rögzíteni mint, hogy egyesével belépegetni a hálózati megosztásokba.
Egy munkám során felmerült, hogy hogyan tudom a felhasználók jogosultság kezelését egyszerűbben rögzíteni mint, hogy egyesével belépegetni a hálózati megosztásokba.
Az újabb MS Office-ok esetében (Office 365) követbve a dizájn vonalat, a Microsoft a gyors elérési ikonokat bal oldalon, függőlegesen fixálta.
Menüből nem lehet áthelyezni, de a következő regedit-es megoldással orvosolható a probléma:
Ha jól csináltuk, a gyorsmenü vissza kerül a könytárstruktúra alá.
Az alábbi parancs kijavíthatja, a távoli rendszerhez való csatlakozást.
Amikor a rendszer kéri, adja meg a Microsoft-fiók jelszavát. Az Enter megnyomása után elindul a "WinVer" program, amely tájékoztat arról, hogy milyen Windows-verzióval rendelkezik (bezárhatja, ezen a ponton kész).
Most már probléma nélkül csatlakozhat ehhez a rendszerhez (természetesen feltételezve, hogy a rendszer "Windows 10 Pro" verzió).
Egy partnernél futottam bele a problémába. Egy telepített alkalmazásról (számlázó program) a beállítások alapján napi mentést készített a program maga. Viszont meg kellett oldani, hogy egy hálózati meghajtóra is átkerüljön a mentés.
Ütemezett feladat nem használja az UAC beállításait, így a felhasználó által bemappelt meghajtó sem látszik!
Ennél fogva a megoldás a következő:
REM felcsatolom UAC-on kivül a meghajtót
net use X: \\<serverIP>\<directory> /USER:username passwd
robocopy c:\<source>\<directory>\ X: /xo
REM Lekapcsolódok a szerverről
net use X: /delete
Az /xo kapcsoló csak a két könyvtár közti fájlok közül az újakat másolja. Azhaz ha egy régi fájlném szerepel mindkét helyen, de a forrás útvonalon újabb a létrehozási/módosítási dátum, felülírja.
A Windows 10, 2018-as őszi kiadása után a Windows 7 megosztásának elérése problémás lehet. Ennek megoldásához a következő lépések elvégzése lehet segítség:
Hálózat és tűzfal
A hálózat ikonra kattintva megjelenik a csatlakoztatott hálózat, ha kattintunk a hálózat nevére, megjelenik a Gépház hálózati panelja. Itt ismét kattintsunk az aktív hálózatra, majd állítsuk át "Magán" jellegűre.
Ha a Windows saját Deffenderét használjuk, kattintsunk duplán a "Pajzs" ikonra a tálcán, itt lépjünk a tűzfal beállításokhoz, ahol kapcsoljuk ki az aktív típus tűzfalát.
SMB 1.0 engedélyezése
A Windows Vezérlőpult -> Programok és Szolgáltatások menüpontjában a bal oldali menüben válasszuk a "Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása" funkciót, majd a következő két paraméter bekapcsolását végezzük el:
Ritka esetben segíthet, azonban ajánlott a következő beállítás elvégzése:
Nem megbízható csatlakozás engedélyezése (SMB 2.0)
Futtassuk a gpedit.msc (Win+r)
Keressük meg: Számítógép konfigurációja -> Felügyeleti sablonok - > Hálózat -> Lanman-munkaállomás
Itt keressük meg a "Vendégek nwem biztonságos bejelentkezéseinek engedélyezése pontot, majd manuálisan engedélyezzük.
Ezt követően a Windows 10-ből elérhetővé válik a Windows 7 megosztás
Windows 10 Pro 2004 frissítés
Nem kis fejtörést okozott, hogy a 2004-es frissítést követően az addig müködő Ű(vagy a fenti leírással működésre bírt) csatlakozást követően a Windows 7-es gépen lévő megosztás elérhetetlenné vált (virtuális gép, amin a cég számlázása fut, frissítése körülményes, ezért a "ragaszkodás").
A hiba javítása 3 lépésben: